CYKLOTURISTIKA - SKI CENTRUM MRAZNICA SKI CENTRUM MRAZNICA

CYKLOTURISTIKA

Naše stredisko poskytuje v letných mesiacoch aj služby pre vyznávačov cykloturistiky. Poskytujeme sprievodcov pre záujemcov o horskú cyklistiku v oblasti Slovenského raja a Volovských vrchov. V oblasti Slovenského raja sa jedná iba o trasy povolené Správou Národného parku Slovenský raj a v oblasti Volovských vrchov sa jedná o trasy využivajúce značené turistické chodníky, ale aj o trasy vedené poľnými a lesnými cestami v celej oblasti. Všetky trasy sú exponované v členitom horskom teréne preto výber trás sa robí na základe technickej a fyzickej výbavy klientov s prihliadnutím na ich konkrétne požiadavky, ktoré si musia zadefinovať minimálne deň pred samotným výjazdom. Trasy sú navrhované, tak aby na každej trase bola možnosť občerstvenia. Sprievodcovia sú vo vzťahu ku klientom zodpovedný za naplánovanie trasy a jej časový rozvrh. Sú schopný poskytnúť základnú technickú a zdravotnú pomoc počas výjazdu. Nenesú však zodpovednosť za technický stav používaných bicyklov, za škody na majetku a zdraví utrpené klientmi počas výjazdu.

Odporúčaná výbava:

  1. Ochranná cyklistická prilba
  2. Zásoba tekutín v objeme min. 0,5 l
  3. Pláštenka do dažďa
  4. Primerané oblečenie podľa počasia a ročnej doby

Okolie ponúka možnosti výjazdov na cestných alebo trekingových bicykloch s cieľom navštíviť typické banské dediny a mestečká napr. Gelnica, Uhorná, Turzov, Smolník, Štos . Trasy sú vedené po štátnej ceste alebo spevnených cestách so šotolinovým povrchom v dĺžkach 35 – 130 km.

Pre vyznávačov horskej cyklistiky je možné absolvovať trasy naprieč Slovenským rajom s prejazdom cez Geravy, Glackú cestu, Kláštorisko, Čingov, prípadne navštíviť zaujímavé miesta vo Volovských vrchoch s prejazdom cez rázovitú obec Závadka s cieľom na vrchole Bukovec. Trasy je možné plánovať v dĺžkach od 30 do 90 km. Všetky trasy sú vedené v členitom horskom prostredí s rôznym stupňom obtiažnosti.

Náročnosť zvolenej trasy si môžete priblížiť prostredníctvom tohoto odkazu

Päťdňový pobyt pre skupiny / minimálne 25 ľudí/ stojí v našom stredisku 110,- Eur/ 1 osobu. V cene je zabezpečené ubytovanie na 4 noci, polpenzia, sprievodca a kultúrny program.